Området:
Skønt beliggende lejlighed, med få minutters gang til shopping centeret City2 og Høje Taastrup st. Området byder på gode indkøbsmuligheder, naturområder. Den tætte placering på stationen er medvirkende til, at man kan være i Københavns indre by på en god halv time.
Ejendommen:
Ejendommen er opført i 1973 og byder på flotte græsarealer foran og gode parkeringsmuligheder tæt op af bygningen. Fra lejligheden er der adgang til egen overdækket tresse. Lejlighedskomplekset har deres egen aktivitetscenter som rummer bl.a. svømmehal, solcenter, motionsrum og 2 tennisbaner. Denne lejlighed har sin egen p-plads i kælderen.
Lejligheden:
Lejligheden bestående af en fin entre med dejligt stort indbygningsskab med god opmagasineringsmuligheder. Lækkert nyt badeværelse med separat bruseafsnit, toilet & håndvask samt vaskemaskine/tørretumbler. Stuen fremstår meget rummelig med parketgulv og ligger i åben forbindelse med smukt nyrenoveret køkken med helt nye hvidevarer. Desuden er stuen udstyret med store vinduespartier som kaster dejligt lys ind fra den overdækket terrasse.
Detaljer:
- Lejligheden er lige blevet istandsat med helt nyt badeværelse samt smukt renoveret køkken
- Egen p-plads i kælderen
- Ideel begynderlejlighed/studiebolig/Udlejningsejendom
- Aktivitetscenter som rummer bl.a. svømmehal, solcenter, motionsrum og tennisbaner
- Fremstår desuden helt nymalet og med pæne parketgulve.